تعمیر گوشی – موبایل کمک

15. عدم کارکردن کیبورد: معمولا مشکل عدم کارکردن کیبور و یا دیرکار کردن آن ناشی از ضعیف بودن گوشی و یا نرمافزار نامناسب است. شکستن ال سی دی نمایشگر گوشی موبایل هم ناشی از همین موضوع است. دوره تعمیرات موبایل مانند هر دوره فنی حرفهای دیگری نیاز دارد که هنرجو یک کار فنی را از نزدیک ببیند و بطور عملی خودش آن را انجام دهد. این نوع از آموزش هرچند در برخی موارد با توجه به شیوع کرونا یک ضرورت است اما معایب زیادی دارد. گاهی هم مشکلات نرم افزاری و ویروسی شدن گوشی مانع از شارژ شدن آن می شود. اگر با انجام راهکارهای ارائه شده باز هم مشکل شارژ شدن رفع نشد، توصیه می کنیم با تعمیرکاران موبایل در مجموعه امدادکاران تماس بگیرید. خالی شدن سریع شارژ باتری، کامل شارژ نشدن باتری، خاموش و روشن شدن گوشی موبایل از مهمترین نشانههای خرابی باتری است. سرفصلهای دورهی آموزشی سختافزار گوشی بسیار کامل است.

از سرفصلهای آموزش تعمیرات نرم افزاری گوشی این دوره است. تعمیرات سخت افزاری گوشی یکی از حوزه های اصلی آموزش تعمیرات گوشی است که در مجتمع برق و الکترونیک به طور عملی آموزش داده میشود. مجتمع برق و الکترونیک با سالها تجربه در زمینه تعمیرات گوشی در کارگاههای مجهز و تحت نظر مربیان خبره، تعمیرات نرم افزاری موبایل را به صورت کاربردی در این دوره آموزش میدهد. در شغل تعمیرات موبایل نیز نیاز به در نظر گرفتن سرمایه ای حداقل 20 میلیون تومانی برای خرید وسایل ضروری می باشد. یاد میگیرید هر خرابی و اشکال مربوط به کدام قطعه و یا قطعات داخل گوشی تلفن همراه است و آیا قابل تعمیر است و یا باید تعویض شود و سپس نحوه تعمیرات و تعویض آن را هم فرا میگیرید. بررسی کنید که آیا گوشی شما روشن می شود و صفحه نمایش کار نمی کند به این طریق که کلید پاور را نگه دارید تا گوشی خاموش شود و سپس دوباره آن را روشن کنید تا صدای راه اندازی گوشی را بشنوید و یا لرزشی احساس کنید. اکثر افرادی که با این مشکل روبه رو شده اند توانسته اند با خاموش و روشن کردن گوشی این مشکل را حل کنند.

خرابی موبایل از جمله مشکلاتی است که بیشتر افراد حداقل یکبار با آن روبه رو شده اند. مواردی همچون خرابی مودم، مشکلات شبکه اینترنت، ایرادات نرم افزار گوشی و یا خرابی قطعات سخت افزاری، باعث دانلود نکردن موبایل می شوند. 46. در گوشی های GalaxyS3/S4/S5 ، برای حالتی که صفحه نمایش سیاه و سفید است و یا پد لمسی کار نمیکند، ابتدا این را امتحان کنید. اگر میخواهید از صفر این شغل را شروع کنید لازم است که ابتدا دوره اولیه تعمیر گوشی را یاد بگیرید، در اصل شناخت قطعات، تست و اندازه گیری قطعات، ابزارهای تخصصی تعمیر گوشی، آنالیز مدار تغذیه، شارژ، باتری، سیم کارت، پردازنده گوشی، IC های تصویر و صدا و بلوتوث از مهمترین موارد در پایه آموزش تعمیرات موبایل است. در دوره آموزش تعمیرات موبایل فن آموزان تمامی جزئیات و فوت و فن های جداسازی و مونتاژ ، تمامی نکات مربوط به تعمیرات نرم افزار و سخت افزار موبایل های اندروید و ios و نیز ابزار های لازم برای انجام تعمیرات با تمرکز بر تمرین عملی کارآموز یاد داده می شود.

تعمیرکاران ما در ایران تعمیرات قادر به تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری تمامی انواع گوشی های موبایل هوشمند می باشند. گوشی هواوی نیز مانند گوشی های اندرویدی دیگر، مشکلات شایعی در بخش های سخت افزار و نرم افزار دارد که عیب یابی و تعمیر آنها نیاز به تخصص، مهارت و تجربه دارد. اول اینکه شاید کارآموز هزینه خریداری تمام تجهیزات را در ابتدای آموزش و قبل از ورود به بازار کار نداشته باشد و اصلا نیازی هم نباشد و دوم اینکه تعداد معدودی از کارآموزان ممکن است به هر دلیلی مایل نباشند بعد از یادگیری مهارتها وارد بازار کار شوند، در این صورت آنها میمانند و یه سری تجهیزات که روی دست آنها باد کرده و باید به نصف قیمت آنها را بفروشند. همچنین پس از اخذ مدرک پایان دوره تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی پویان، میتوانید از مشاوره و راهنمایی اساتید باتجربه و باسابقه این دوره برای ورود به بازار کار استفاده کنید. آموزش تعمیرات نرم افزار گوشی یکی از دورههای اصلی تعمیرات موبایل در آموزشگاه برق و الکترونیک است که به آموزش عملی تعمیرات نرم افزاری اندروید و آیفون میپردازد. آموزشگاه فنی پویان نیز یکی از پیشتازان آموزش تعمیرات گوشی است که با آموزش کاربردی و عملی در کارگاههای مجهز و تحت نظر اساتید خبره، تعمیرکاران و تکنسینهای بزرگی را وارد بازار کار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید